Imprimeix

Horari lectiu 4 desembre

on .

S'informa que, segons la Resolució de la consellera d’Educació i Cultura i Universitats de dia 4 de novembre per la qual es dicten instruccions per al desenvolupament del procés electoral que ha de renovar la Junta de Personal Docent no Universitari de les Illes Balears , el proper DIJOUS 4 DE DESEMBRE les activitats lectives acabaran a les 12:55h, en comptes de les 14:05h.

Així mateix s'informa que el servei de transport escolar per a la tornada d'aquest dia també es veurà adelantat una hora respecte el seu horari habitual.



Imprimeix

Beques Leonardo Da Vinci 2014-15

on .

Beques Leonardo da Vinci IVT 2014-2015


Projecte Illes Balears 2013. Estades formatives de qualitat en empreses europees per a alumnat d’FP. 

Referència: 2013-1-ES1-LEO01-73074 
Adreçat a: alumnat de CFGM 
Durada de l’estada: mínim 1 mes, com a part del mòdul d’FCT.

Més informació: http://www.oapee.es/oapee/inicio/pap/leonardo-da-vinci.html

Enllaços d'interès:  

http://www.oapee.es/oapee/inicio/pap/leonardo-da-vinci.html

Persona de contacte  l'institut: 

Antoni Taltavull Tugores
Tutor de mobilitat Leonardo da Vinci 2014-2015
Professor CFGM Sistemes Microinformàtics i Xarxes
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.

Imprimeix

CANDIDATURES DEFINITIVES

on .

Un cop finalitzat el termini de reclamacions de candidatures provisionals, rebudes per al procés de renovació del Consell Escolar del període 2014-2018, i no havent-hi cap objecció, es proclamen les següents CANDIDATURES DEFINITIVES:
    • Sector professors/es:
      • Maria Pons Marquès

Sector personal d'administració i serveis (PAS):
    • Catalina Servera Pascual

Es recorda que de la resta de sectors no s'ha rebut cap candidatura. Malgrat això, segons l'Article 10.9 del Decret 120/2002, pel qual s'aprova el Reglament Orgànic dels IES, és obligatori realitzar el procés electoral sigui quin sigui el nombre de candidats/es. La composició de les meses electorals figura en l'anterior informació.


 
Imprimeix

INFORMACIÓ JUNTA ELECTORAL

on .

S'informa que en reunió de la Junta Electoral, que va tenir lloc el passat divendres 7 de novembre, es van validar les següents candidatures, provisionalment, rebudes per al procés de renovació del Consell Escolar del període 2014-2018:

  • Sector professors/es:
    • Maria Pons Marquès
  • Sector personal d'administració i serveis (PAS):
    • Catalina Servera Pascual

S'obre un període de reclamacions sobre d'aquestes candidatures provisionals que finalitzarà el proper dilluns 17 de novembre a les 12h. Els interessats s'hauran d'adreçar a la secretaria del centre.

De la resta de sectors no s'ha rebut cap candidatura. Malgrat això, segons l'Article 10.9 del Decret 120/2002, pel qual s'aprova el Reglament Orgànic dels IES, és obligatori realitzar el procés electoral sigui quin sigui el nombre de candidats/es.

Realitzat el sorteig dels components de les Meses de Votació dels sectors pares/mares/tutors i alumnes, en resulten els següents:

  • Sorteig mesa electoral sector pares/mares/tutors
Titular 1: AMETLLER PONS, JUAN D.
Titular 2: PONS RIERA, LORENZO
Suplent 1: MOYA GOMEZ, MARIA R.
Suplent 2: PONS SALORD, MARIA
Suplent 3: BOSCH PASCUAL, FRANCISCO
Suplent 4: FEDELICH FEDELICH, EULALIA

  • Sorteig mesa electoral sector alumnes
Titular 1: BOSCH LOPEZ, ANDRES
Titular 2: GARCIA EUSEBIO, MICHEL
Suplent 1: PONS SINTES, CRISTOBAL D.
Suplent 2: MARRADES PONS, DAVID
Imprimeix

Reunions informatives 2014/15

on .

Benvolgudes famílies,

Com és habitual, cada inici de curs el centre organitza les reunions informatives per als pares dels alumnes de tots els nivells educatius amb l'Equip Directiu i els Tutors.
El calendari de les trobades és el següent:

Dia

GRUP

Rebuda Director

Rebuda Tutor

Hora inici

aula

Hora aprox.

Tutor - aula

Dimarts 14

2n ESO A

19:30h

Sala actes

19:50h

Trini Garcia – AULA 7

2n ESO B

19:50h

Ansel Barber – AULA 8

2n ESO C

19:50h

Joan Mercadal – AULA 9

Dimecres 15

1r ESO A

19:30h

Sala actes

19:50h

Pau Morlà – AULA 11

1r ESO B

19:50h

Juana Cardona – AULA 12

1r ESO C

19:50h

Gabi Caldentey – AULA 13

Dimecres 15

3r ESO A

20:00h

Sala actes

20:20h

Joan Florit – AULA 2

3r ESO B

20:20h

Clara Valera – AULA 3

3r ESO C

20:20h

Magdalena Aliaño – AULA 6

3r ESO D

20:20h

Maria Pons Pons – AULA 4

Dimarts 21

Batxillerat (1r i 2n)

19:30h

Sala actes

20:20h

Biel Forteza

Josep M. Foguet

(Sala actes)

1r FPB

19:30h

Aula FP1

20:20h

Vicenç Cabanillas – AULA FP1

1r CF

19:30h

Aula FP2

20:20h

Toni Camps – AULA FP2

2n CF

19:30h

Aula FP3

20:20h

Toni Taltavull – AULA FP3

Dimecres 22

4t ESO A

19:30h

Sala actes

19:50h

Maria Pons Serra – AULA FP4

4t ESO B

19:50h

Eduard Blanes – AULA 10

4t ESO C

19:50h

Enric Herrero – AULA 5


Si és del vostre interès, podeu baixar el document clicant aquí.

Formulari d'accés